Leden 2013

Mamrd

17. ledna 2013 v 18:55
Nepovažuji tohle za článek! Ale někde jsem četla o slovu mamrd, pochopila jsem, že je to nadávka, ale nevím, co přesně to znamená, a tak se obracím na Vás, abyste mi sdělili a vysvětlili, co tohle slovíčko znamená. Pokud Vás to zajímá také, tak wikipedia to ysvětluje velice ,,přesně." Posuďte sami, poté mi sem napište, co si myslíte, že to znamená.

To nejdůležitější!

4. ledna 2013 v 20:16 | Anna
Po hodně dlouhé době jsem tu s článkem. Rozhodla jsem se začít s tématem týdne, ale předtím, než začnu, mi dovolte, abych se jaksi omluvila za svou dlouhodobou neaktivitu….
Neměla jsem čas. Vím, je to už trapná a ohraná výmluva, ale v tomhle případě je to zdrcující fakt. Sama se vážně stydím za to, že nejsem schopná aspoň něco sesmolit. Tím se dostávám k omluvě číslo dvě, a to, že jsem neměla inspiraci a žádný nápad na to, o čem bych mohla psát, a zahlcovat vás tu duchaprázdnými žvásty mi přijde naprosto nesmyslné, uznejte sami.
Dostaňme se ale už k významu tohoto článku, ve kterém vám tedy sdělím pouze TŘI věci, které bych si vzala na pustý ostrov.
Věc č. 1: Dobrý kamarád/přítel
Ano, vím, že tohle není věc, ale na pustém ostrově je naprosto nepostradatelný. Proč? Protože většina lidí nevydrží moc dlouho bez lidské společnosti, a když už, tak asi ne moc dlouho, tedy aspoň mě by z toho za pár týdnů ,,hráblo". Další důvod je, že dobrý kamarád vás ochrání před zuřivými útoky papoušků, ještěrek a jiné havěti, co na pustých ostrovech žije. Takový chlap se hodí, třeba i na rozdělávání ohně a lovení té havěti. A poslední důvod, proč bych si s sebou vzala na ostrov chlapa, je prostý a souvisí s lidskou sexualitou. Pod podtrženým pojmem si představte každý, co chcete.
Věc č. 2: hrnce
Na rozdělávání ohně bych měla přítele. Hrnce bych využila k převařování vody. Na každém ostrově musí být nějaký zdroj vody a když ne přímo na ostrově, tak kolem něj bude vody spousta (myslím vodu mořskou), která, když se převaří, tak by z ní sůl a bakterie měly vyprchat.
Věc č. 3: pistole, či jiná vražedná zbraň
Zde jsou opět dva důvody, proč bych si s sebou vzala pistoli nebo něco tomu podobného. První je docela nevinný. Pistolí bych usmrtila nejspíše většinu mé potravy. Takže od malých zvířátek, po život ohrožující, obří bestie (zvířata mám jinak ve veliké oblibě, ale k tomu, abych přežila, bych udělala vše, co by bylo v mých silách). Od zvířátek se přesuňme k lidem. Co kdyby náš pustý ostrov začali ohrožovat, dejme tomu, piráti, kanibalové, či jiní bandité? Co byste dělali Vy? Já bych tedy vytáhla pistoli a začala se bránit. Pravděpodobnost toho, že by nás začali obléhat piráti nebo kanibalové je docela malá, a tak bych pistoli vytáhla v období velké krize (stal by se ze mě totální psychopat nebo bychom neměli s kamarádem nic k jídlu a byli k smrti vyhladovělí), odpráskla přítele a potom sebe.

Loučím se, Anna.